Get Adobe Flash player

Årsmötet 2013

Boka in klubbens årsmöte den 6 mars kl 18:00-20:00i kalendern. Lokalen är densamma som i fjol, Hemslöjdens hus på Ryhovområdet.

Kvällen bjuder på två begivenheter. Naturskribent och krönikör Dan Damberg från Skillingaryd kommer och kåserar om naturen och den biologiska mångfalden i allmänhet och en och annan svamp i synnerhet. Dan är lärare i biologi, kemi och fysik. Upplevelse nr 2 blir den förtäring som det kommer att bjudas på.

Vägbeskrivning: Kör till Golfbanerondellen vid City Gross och sväng in på Ryhovområdet. Tag första höger, efter parkeringen, det är efter ca 200 meter. Efter drygt 100 meter tar du höger igen annars kör du in i en husvägg. Då är parkeringen rakt fram. Sneglar du lite vänster kommer du att se klubbens stora fina maskotsvamp vid entrén. Man kan också säga att den aktuella lokalen är det första huset om man går rakt västerut från InterSport.

 Ta en titt under rubriken Detta händer för att se om vårresan lockar dig till sköna Öland under Kristi himmelsfärdshelgen

Välkommen hälsar styrelsen!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *